تاریخچه:

  باشگاه فرهنگی ، تفریحی ، ورزشی جماران  با مساحتی حدود ۱۵۶ هکتار در شمال تهران و در منطقه یک شهرداری قرار گرفته است .

  این مجموعه دارای ۳ مسیر دسترسی از خیابانهای یاسر (مسیر اصلی )ـ خیابان فرعی ششم ، منشعب از خیابان جماران بعنوان مسیر دوم و خیابان صادقی قمی می باشد.

  این مجموعه ازشرق به پارک جمشیدیه ، از غرب و شمال غرب به امامزاده قاسم(ع) از غرب به دربند، از شمال به ارتفاعات کلکچال و از جنوب به خیابان شهید خلیلی و چشم انداز شهر تهران محدود می گردد.

  این مجتمع با داشتن ۳ درب ورودی مجزا و دارا بودن تعداد زیاد ساختمان در مساحتهای مختلف، قابلیت ارائه انواع خدمات فرهنگی، هنری و ورزشی را خواهد داشت.

   مهمترین وجه امتیاز این مجموعه برای مراجعین، علیرغم قرار داشتن در منطقه کوه پایه و دامنه، دسترسی بسیار نزدیک به شهر تهران و خدمات شهری می باشد که این امر   توجیه اقتصادی مناسبی برای سرمایه گذاری در فضاهای خالی و تکمیل امکانات موجود را فراهم   می نماید.

تشریح فعالیت ها :

شامل ارائه خدمات پذیرایی شامل رستوران ، کافی شاپ ، سفره خانه سنتی

ارائه خدمات تفریحی شامل استخر ، سونا ، برگزاری اردو

ارائه خدمات ورزشی شامل پینت بال ، فوتبال و بدنسازی مبنا استوار بوده است.

ساختار کلی مجموعه

شامل ایجاد زیر ساخت برای رسیدن به اهداف ذکر شده بالا از جمله :

الف ) مراکز تفریحی مناسب با شرایط فرهنگی، مذهبی و اقلیمی که بتواند علاوه به رفع اوقات فراغت زمینه ساز ایجاد تفریحات سالم – شاد – مفرح – پر نشاط و مهیج گردد.

۱) ایجاد و احداث زمین پینت بال

   پینت بال Paint ball ورزش مفرح و جدیدی است که چند سالی است وارد کشور ما شده و اخیراً طرفداران بسیاری هم پیدا کرده است . از خصوصیات جالب این ورزش می توان به گروهی بودن و حالت تفریحی آن اشاره کرد.

پینت بال چیست ؟

   نام این ورزش از دو کلمه Paint و Ball به معانی رنگ و توپ تشکیل شده است . پینت بال یک ورزش گروهی بسیار هیجان انگیز می باشد که بوسیله دو تیم و در یک زمین به ابعاد ۳۰ در ۵۰ متر انجام می شود .

   در جریان این ورزش علاوه بر آنکه به مهارتهای خاص حرکتی مانند نشانه گرفتن، سریع نیاز است، قابلیت های ذهنی متعددی نیز لازم است . مهمترین آنها عبارتند از سرعت در تصمیم و قدرت حل مسئله . همه چیز در پینت بال در لحظه صورت می گردد و هرکس که سریعتر و دقیقتر باشد موفق تر است .

۲ )زمین اسکیت

  این زمین برای بازی کودکان و نوجوانان اختصاص یافته که هم سبب شادی و نشاط آنان را فراهم نماید و هم اینکه در حین بازی این طبقه جامعه، والدین آنان نیز از فضای مورد نظر خود به طور همزمان استفاده نمایند تا حداکثر بهره وری در زمان فراغت خانواده ایجاد گردد.

۳ )مسیر راهپیمایی

 یکی از آسانترین و کم هزینه ترین و دسترس ترین ورزش – کوهپیمائی و یا راهپیمائی می باشد، که در این محل با توجه به کوهستانی بودن – هوای سالم – سکوت و طبیعت زیبا زیر ساخت لازم را داشته و عموم مردم می توانند از مسیر سلامت واقع در باغ فولادی استفاده نمایند.

۴) در بخش خدمات

  یکی از ظرافت های قانون خانواده که مورد علاقه و توجه بانوان خانه دار می باشد بحث غذاها و نوشیدنی ها ست که این مجموعه با دارا بودن فضاهای مختلف، خدمات متفاوت با سلیقه ها ی گوناگون را عرضه می نماید

پذیرائی از گروهها، شرکتها، سازمانها و مردم بصورت انفرادی – دسته جمعی – اداری و شخصی – با در نظر گرفتن سلائق و نیازهای مختلف.

(مهمانداری و پذیرائی در رستوران)

۵) رستوران اصلی مجموعه

که با ظرفیت ۱۰۰ نفر با غذاهای ایرانی و بعضاً فرنگی ارائه سرویس می نماید

۶)کافی شاپ

معمولاً کافی شاپ محل نشست، گفتگو و پذیرائی قشر جوان است که با توجه به فضا چشم انداز و زیبائی، مخاطب خاص خود را دعوت می نماید .

۷) چایخانه سنتی

در این سالها، استقبال و استفاده از فضاهای سنتی ( رستوران و چایخانه ) مشتریان و     مراجعه کنندگان بسیاری دارد که با توجه به چشم انداز فضای سنتی این باشگاه، خوب دیدن، خوب آشامیدن و خوردن را دلچسب تر می نماید.

۸) مراکز فرهنگی

ایجاد زیر ساخت و فراهم نمودن اسباب و لوازم فرهنگی برای سنین مختلف جنسیتهای مختلف برابر با الگوهای رفتاری و فرهنگی کشور با توجه به مطالعات بعمل آمده از مراکز مختلف و بومی سازی آن در این مرکز است

۹) اردوهای دانش آموزی

یکی از فعالیت های سنتی این باشگاه برگزاری اردوهای دانش آموزی و دانشجوئی می باشد که از اقبال و استقبال مناسبی برخودار است.ضمناً کلیه خدمات رفاهی – اقامتی – پذیرائی – بازی – مسابقه – آزمون و ورزش در این مکان برای دانش آزمون و ورزش در این مکان برای دانش آموزان فراهم است

۱۰) همایش ها

در سال جاری تعداد ۳۰ همایش – سمینار و گردهمائی – دوایر دوستی – خصوصی و نهادی در این باشگاه برگزار شده است که نشان از توان – استعداد – وجود زیرساخت و خدمات مناسب است.

۱۱) مراکز ورزشی

الف) استخر و سونا

  با در نظر گرفتن اینکه قشر حداکثری جامعه جوانان می باشند ایجاد فضاهای ورزشی برای گروههای مختلف جامعه اجتناب ناپذیر بوده و جزء فعالیتهای اهم این مدیریت می باشد.

  یکی از مهمترین بخش ورزشی این مجموعه سونا و استخر آن بوده که علاوه بر انجام امور ورزشی نقش مؤثری در سلامت و تفریح جامعه دارد.

( استخر باشگاه )

  اخیراً با توجه به بازسازی – توسعه و نوسازی استخر و سونای باشگاه جماران، ذوق و اشتیاق بیشتری برای جوانان – نوجوانان و عموم مردم خصوصاً مردم منطقه ایجاد شده است .

( سونای خشک و بخار )

د) تنیس

  نظر به کوهستانی بودن این باشگاه ارتفاع از سطح زمین ( دریا ) و وجود هوای پاک، ورش تنیس یکی از رشته فعالیت های ورزشی مناسب – مفید و پرطرفدار بوده که با توجه به دور نمای طبیعی – چشم انداز زیبا و واقع شدن زمین فوق در بین جنگل به هیجان و زیبائی این ورزش افزوده شده است.

 

پاسخ دهید

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

پاک کردن فرمدیدگاه نوشته